Vlaams parlementslid voor CD&V Tinne Rombouts vindt dat de positie van onze Vlaamse kinderen en jeugd een verantwoordelijkheid is van alle Vlaamse ministers. Daarom diende ze in het Vlaams parlement vragen in over de positie van kinderen en jongeren bij alle negen Vlaamse ministers. “De situatie is precair, elk beleidsdomein moet hier mee over nadenken”, zegt het parlementslid.
De coronacrisis treft alle kinderen en jongeren. In het bijzonder kinderen die al kwetsbaar waren, worden sinds de start van de coronacrisis extra kwetsbaar. “Toch komt het perspectief van kinderen en jongeren volgens verschillende kinderrechtenorganisaties en experts nog te weinig aan bod in het publieke debat en bij het uitstippelen van het beleid. Ook vanuit de veiligheidsraad wordt er te weinig rekening gehouden met kinderen”, vindt Tinne Rombouts.
Veel initiatieven
Minister van Jeugd Benjamin Dalle wringt zich in bochten om de positie van kinderen en jongeren te verbeteren en zette het project Generatie Veerkracht op poten. Ook vanuit de commissie Jeugd in het Vlaams parlement is er consensus: er moet meer aandacht zijn voor kinderen en jeugd. Over de partijgrenzen heen werd hierover een open brief gestuurd naar de Minister-President en naar de GEES.
“Maar de positie van onze kinderen en jongeren is niet enkel de bevoegdheid van de minister van Jeugd. Elk beleidsdomein moet hieraan bijdragen”, vindt Tinne Rombouts. “Denk maar aan de minister bevoegd voor leefmilieu. Die kan zorgen dat er meer ruimte komt in de parken voor kinderen en jongeren om te spelen. De minister van Landbouw kan nadenken over Zorgboerderijen en de minister van Binnenlands bestuur kan de lokale overheden ondersteunen om te kiezen voor een breed, kindvriendelijk beleid. Zo kan iedereen zich mee inzetten voor een kindvriendelijke exitstrategie.”