De vaccinatiecampagne in Vlaanderen verloopt ontzettend vlot. Op dit moment zijn we de snelst vaccinerende regio van Europa, en hebben we zelfs de hoogste vaccinatiegraad voor de eerste prikken. Vandaag hebben we 76,9% van de volwassen Vlamingen minstens één keer geprikt, en de komende maand zullen veel mensen hun tweede prik krijgen. Onze campagne is niets minder dan een succes dankzij iedereen die kiest voor het vaccin en de vele vrijwilligers en medewerkers in onze vaccinatiecentra.
Op dit moment heeft Vlaanderen met een vaccinatiegraad van 73,18% voor de eerste dosis (18+) de hoogste vaccinatiegraad van de Europese Unie. Daar mogen we fier op zijn. Dank jullie wel allemaal om dit mogelijk te maken! #vaccinatiestrategie pic.twitter.com/frkQtz1Hkm
— Wouter Beke (@wbeke) June 23, 2021
Toch is waakzaamheid geboden. Het aantal besmettingen daalt dan wel fors, maar de deltavariant is erg besmettelijk. Een volledige vaccinaties is dus zeer belangrijk. Voor de meeste mensen die gevaccineerd zijn met AstraZeneca is de periode tussen de eerste en de tweede dosis nog 12 weken. Minister Wouter Beke werkt al weken aan een oplossing om deze termijn in te korten, maar is afhankelijk van de leverancier.
Snellere tweede prik voor wie AstraZeneca kreeg?
“We kijken reikhalzend uit naar de levering van volgende week dinsdag van AstraZeneca”, zegt Wouter Beke, Vlaams minister van Welzijn en Gezondheid. “Als we voldoende dosissen ontvangen, zullen we de termijn van 12 weken kunnen inkorten. Technisch wordt de laatste hand gelegd om deze mogelijkheid te voorzien. Onze vaccinatiecentra leveren schitterend maar erg arbeidsintensief werk, en zo vermijden we dat zij handmatig tweede afspraken zullen moeten omboeken. Uiteraard wordt dit niet verplicht. We gaan er immers van uit dat er heel wat Vlamingen zijn die hun vaccinatie hebben afgestemd op hun vakantie en rekening gehouden hebben met de termijn van de 12 weken.”