Steun voor vijf pilootprojecten Kunst in Opdracht
23-12-2013
Op initiatief van Vlaams minister van Cultuur Joke Schauvliege krijgen vijf pilootprojecten voor Kunst in Opdracht een ondersteuning van 350.000 euro. Kunst in Opdracht is een samenwerking tussen de Vlaamse Bouwmeester, het steunpunt voor beeldende kunst BAM en het agentschap Kunsten en Erfgoed en wil kunst integreren in onze dagelijkse maatschappelijke omgang.
De pilootprojecten Kunst in Opdracht bestaan uit de voorbereiding en de realisatie van vijf innovatieve kunstwerken in opdracht in de periode 2014-2015. De bedoeling is de praktijk van ‘Kunst in Opdracht’ een dynamiek te geven, het begrip voor zowel opdrachtgevers, kunstenaars als bemiddelaars een nieuwe invulling te geven en ook het draagvlak voor Kunst in Opdracht bij het grote publiek te versterken en te verruimen.
Kunst in Opdracht bouwt voort op ‘kunst in de publieke ruimte’, een samenwerking van het agentschap Kunsten en Erfgoed en het steunpunt voor beelden kunst BAM. Ook het Agentschap voor Natuur en Bos verleende in het recente verleden al zijn medewerking om het subsidie-instrument beter bekend te maken.
Centraal staan kennisopbouw en kennisdeling: naast de voorbereiding van de kunstwerken onder begeleiding van experts en een stuurgroep, wordt een brede communicatie gevoerd over het leertraject via een studiedag, workshops en een publicatie. Dat moet uitmonden in een kennisplatform.
De pilootprojecten Kunst in Opdracht starten in februari 2014 met een oproep tot het indienen van voorstellen. Zowel kunstenaars als opdrachtgevers, solo of in team, kunnen hun visie op kunstopdrachten formuleren. Na selectie zullen er vijf worden uitgewerkt.
Alles wordt begeleid door een stuurgroep met o.m. de Vlaamse Bouwmeester, het agentschap Kunsten en Erfgoed en BAM. Voor de aanstelling van een projectcoördinator en het beheer van de pilootprojecten stelt Vlaams minister van Cultuur Joke Schauvliege 350.000 euro ter beschikking van het steunpunt beeldende kunst BAM.