Steun voor internationaal amateurkunstproject van Harmonie Sint-Cecilia Hamont
Vlaams minister van Leefmilieu, Natuur en Cultuur Joke Schauvliege subsidieert de 27ste Internationale Mars- en Showwedstrijden der Lage Landen van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia uit Hamont. “Internationale uitwisseling werkt kwaliteitsbevorderend, inspirerend en zet Vlaanderen op de kaart als creatieve regio voor amateurkunstenaars”, zegt minister Schauvliege.
Vlaanderen is een vruchtbare bodem voor amateurkunstenaars. Naar schatting één op de drie Vlamingen beoefent een creatieve hobby in zijn of haar vrije tijd. Sommigen kijken over de landsgrenzen om zich te meten, kennis uit te wisselen of te verbroederen met gelijkgezinden en medekunstenaars uit het buitenland. Vlaams minister van Cultuur Joke Schauvliege wil hen ondersteunen in het organiseren van internationale festivals, wedstrijden of congressen in Vlaanderen, of om kunstenaars en groepen uit te sturen naar internationale evenementen of workshops.
Minister Schauvliege kent een subsidie van € 17.000 toe aande Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia Hamont voor de organisatie van de 27ste Internationale Mars- en Showwedstrijden der Lage Landen, onder de auspiciën van VLAMO (Vlaamse Amateurmuziekorganisatie vzw). De tweejaarlijkse manifestatie heeft de voorbije 50 jaar een stevige reputatie opgebouwd in binnen- en buitenland. Ongeveer 2.000 muzikanten uit de Lage Landen (België, Nederland, Duitsland en Oostenrijk) zullen van 7 tot 9 juni 2014 te gast zijn. Een veertigtal geselecteerde muziek- en showkorpsen zullen borg staan voor een concours op uitzonderlijk hoog niveau.
Vlaams minister van Cultuur Joke Schauvliege: “Internationale wedstrijden of festivals geven amateurkunstenaars de kans zich verder te bekwamen in hun discipline en hun niveau te toetsen op internationaal vlak. Vooral voor jonge amateurkunstenaars kan dit een fikse opsteker zijn, en misschien een inspiratie om zich in de toekomst te wijden aan het professioneel beoefenen van hun kunst.”