Minister Schauvliege: Prof. Dr. Rudy Verheyen was een onverzettelijk voorvechter van milieu- en natuurkwaliteit
Reactie Vlaams minister Joke Schauvliege bij het overlijden van Prof. Dr. Rudy Verheyen
“Vandaag vernamen we het droeve nieuws van het overlijden van baron en em. Prof. Dr. Rudy Verheyen. Vlaanderen verliest een onverzettelijk voorvechter van milieu- en natuurkwaliteit. Onder meer als kabinetschef van de eerste Belgische staatssecretaris bevoegd voor het leefmilieu stond hij mede aan de wieg van het formele natuur- en milieubeleid in ons land.
Hij combineerde zijn universitaire opdrachten met talrijke toonaangevende mandaten in de milieu- en natuurwereld. Als geboren diplomaat verstond hij als geen ander de kunst om wetenschappelijke inzichten te vertalen in concrete beleidsvoorstellen en omgekeerd, het beleid wetenschappelijk te onderbouwen. Hij heeft ook talrijke milieu- en natuurdeskundigen actief in het onderzoek, het middenveld en de overheid, gevormd.
Als minister heb ik de eer om jaarlijks de prijs Rudy Verheyen uit te reiken aan een onderzoeker of onderzoeksteam voor wetenschappelijk werk met een bewezen verdienste voor het natuur- en milieubeleid in Vlaanderen. Deze prijs is een eerbetoon aan het levenswerk, de inzet en de persoon van em. Prof. Dr. Rudy Verheyen in Vlaanderen. Mede dank zij de prijs zullen we deze beminnelijke en gedreven persoonlijkheid in de toekomst blijven herinneren voor zijn waardevolle bijdrage aan het natuur- en milieubeleid in Vlaanderen.
Bij deze betuig ik de familie en de nabestaanden van Prof. Dr. Rudy Verheyen mijn oprechte deelneming.”