Minister Schauvliege opent Cirk! Aalst
22-08-2013
Vlaams minister van Leefmilieu, Natuur en Cultuur Joke Schauvliege geeft morgen vrijdag 23 augustus om 18u op het balkon van het stadshuis van Aalst de aftrap van de vijfde editie van Cirk! Aalst, een toegankelijk en vernieuwend stadsfestival. Aansluitend bezoekt de minister samen met schepen van Cultuur Ilse Uyttersprot het festival.
De circuskunsten maken deel uit van het cultuurbeleid van minister Schauvliege. Circus is een kunstvorm die een groot publiek aanspreekt en zeer laagdrempelig is. Circus komt zelf naar de mensen toe. De circussector is ook een zeer diverse sector. Er zijn de traditionele rondreizende circussen die iedereen kent, maar in Vlaanderen is ook heel wat jong talent professioneel bezig met circus. Dit verdient de nodige ondersteuning vanuit de overheid. Het stadsfestival Cirk! Aalst ontvangt sinds 2011 subsidies van minister Schauvliege. In 2011 bedroeg de subsidie 40.000 euro, in 2012 45.000 euro en de editie 2013 mag rekenen op een subsidie van 55.000 euro.
Vlaams minister van Cultuur Joke Schauvliege: “Via het Circusdecreet wil ik de circuskunsten in Vlaanderen stimuleren en kansen op verdere ontwikkeling en groei bieden. De bedoeling is om de omvang en kwaliteit van het aanbod van circuskunstproducties te vergroten, te verbreden en te verdiepen zodat er meer mensen en ook een diverser publiek kan bereikt worden. Cirk! Aalst is een festival dat perfect past in de geest van het Circusdecreet. Dit stadsfestival is vernieuwend, maar ook zeer toegankelijk voor het grote publiek. Doorheen de verschillende edities is de kwaliteit en uitstraling positief geëvolueerd. Ik kan stellen dat de subsidie van de Vlaamse overheid de afgelopen jaren goed besteed werd.”