Langdurig deeltijds ziekteverlof in het onderwijs
28-11-2013
Er komt binnenkort een systeem van langdurig deeltijds ziekteverlof in het onderwijs, vernam Vlaams parlementslid Jos De Meyer als antwoord op zijn vragen aan minister Smet.
In de bestaande systemen is het steeds de bedoeling dat iemand met deeltijds ziekteverlof na verloop van tijd teruggeplaatst wordt in een voltijdse opdracht.
Dat is echter niet altijd realistisch: mensen met een blijvende aandoening zoals multiple sclerose of mucoviscidose willen meestal zo lang mogelijk aan het werk blijven, maar een voltijdse taak wordt dan vaak te zwaar. Toch is het voor het onderwijs én voor henzelf zinvol dat ze aan de slag blijven. Zo blijft hun ervaring en bekwaamheid renderen, terwijl ze ook deel blijven uitmaken van hun gewone sociale netwerk.
Op dit ogenblik is de administratie dit verlofsysteem aan het uitwerken, zodat het vanaf 1 september 2014 gebruikt kan worden. Een goed idee, vindt De Meyer: op die manier vermijden we dat jonge mensen met een degeneratieve aandoening te vroeg op pensioen gesteld worden om medische redenen.