Het mag stoppen...
25-06-2013
Jef Van den Bergh is verontwaardigd over de voor donderdag aangekondigde staking van het veiligheidspersoneel van Infrabel. “Ik heb alle begrip voor werknemers die eisen hebben waarover ze willen onderhandelen en daarvoor ook druk uitoefenen op hun werkgever. Maar daarom steeds opnieuw de reizigers, de klanten gijzelen, kan toch niet langer.”
“Alle sympathie voor de eisen van spoorpersoneel verdwijnt als sneeuw voor de zon als telkens opnieuw de reiziger er de dupe van is.” Jef Van den Bergh is niet te spreken over de dergelijke acties.
“Zijn alle mogelijkheden van het sociaal overleg dan uitgeput dat alleen een staking rest? Dat zou mij verbazen… Ik stel me trouwens de vraag of vakbonden niet creatiever zijn in het vinden van drukkingsmiddelen. Volgens mij kunnen vakbondsacties bij Infrabel perfect zonder dat dit voor hinder zorgt bij de reizigers. De vakbond heeft hier veel te snel naar de handrem gegrepen. Dit levert alleen maar meer wantrouwen op.”