Vandaag leggen de parlementsleden van het Federaal parlement hun eed af. Het is de eerste plenaire zitting na de verkiezingen van 26 mei. Voor de CD&V-fractie leggen twaalf verkozenen de eed af. Servais Verherstraeten blijft fractieleider.
De CD&V-fractie bestaat uit: Wouter Beke, Hendrik Bogaert, Jan Briers, Franky Demon, Leen Dierick, Nawal Farih, Koen Geens, Nahima Lanjri, Nathalie Muylle, Jef Van den Bergh, Els Van Hoof en Servais Verherstraeten.
CD&V verwelkomt zo twee nieuwe Kamerleden: Nawal Farih en Jan Briers. We stellen hen hierbij graag voor:
Jan Briers
Jan Briers was eerste opvolger voor de Oost-Vlaamse Kamer en zetelt in de plaats van Pieter De Crem. Van 2013 tot 2018 was Jan Briers gouverneur van de provincie Oost-Vlaanderen. Voordien was hij gedelegeerd bestuurder van het Festival van Vlaanderen voor de afdelingen Gent en Brussel. Jan Briers wil met zijn ervaring als gouverneur het moedige midden versterken en verdedigen.
Jan Briers: "We hebben de beste scholen en universiteit van ons land, het meeste starters, de grootste werkgevers in privé en publieke sector. En nog veel meer en dat wil ik met mijn hele hart in Brussel gaan verdedigen."
Nawal Farih
Nawal Farih is Genks gemeenteraadslid en deed haar intrede in de politiek als privé-secretaris van Jo Vandeurzen. Ze wil in het Federaal Parlement bouwen aan een sterke toekomst voor Limburg. Thema’s die haar nauw aan het hart liggen zijn onder meer sociale zekerheid, werk, gelijke kansen en kansarmoede. Maar ze wil zich niet vastpinnen aan één specifieke uitdaging.
Nawal Farih:"Vanuit mijn ervaring als vrijwilliger heb ik vaak gezien dat er enorm veel uitdagingen zijn die lokaal moeilijk tot niet op te lossen zijn. Er moet in Brussel op tafel geklopt worden om de noden van onze provincie Limburg te beantwoorden. Ik zal deze rol voluit ter harte nemen. "