E-loketgebruik bij landbouwers stijgt opnieuw met 22%
03-05-2012
Vlaams minister-president Kris Peeters, tevens bevoegd voor landbouw, stelt met genoegen vast dat steeds meer landbouwers gebruik maken van het e-loket, en van de mogelijkheid om een deel van hun administratieve verplichtingen via elektronische weg te vervullen. Zo blijken 19.883 landbouwers of 63,3% van de potentiële aangevers hun perceelsregistratie voor 2012 via het e-loket gedaan te hebben. Dit is opnieuw een stijging met 22% t.o.v. vorig jaar.
Ieder jaar moeten alle landbouwers een verzamelaanvraag indienen. Daarbij moeten zij een overzicht opmaken van de gebruikte percelen, de teelten, de toeslagrechten, het bemestingsregime en de beheersovereenkomsten. Naast een zuiver administratieve aangifte moeten alle percelen ook grafisch weergegeven worden.
Het aantal elektronische verzamelaanvragen dat in 2012 tijdig werd ingediend, is met 22% toegenomen ten opzichte van 2011. Dit jaar werden 19.883 verzamelaanvragen ingediend via het e-loket, terwijl vorig jaar dit er 16.292 waren. Dit jaar wordt dan ook een nieuw record gevestigd. Concreet werd 63% van de tijdig ingediende verzamelaanvragen via het e-loket ingestuurd. De elektronische aangiftes zijn ook meteen goed voor 80% van het totaal aantal percelen.
Het feit dat deze gegevens slechts éénmaal opgegeven moeten worden voor de toepassing van de Europese steunregeling, de mestwetgeving en de beheersovereenkomsten, is op zich al een gevoelige vereenvoudiging. Er is bovendien beduidend minder nazorg aan elektronisch ingediende dossiers. Dat op basis van die gegevens meteen een bemestingsprognose voor het bedrijf opgemaakt wordt, maakt het e-loket bijzonder aantrekkelijk, ook als instrument in de bedrijfsvoering.
Minister-president Peeters: “Het e-loketgebruik door land- en tuinbouwers is opnieuw gestegen. Het zal de administratieve last op de bedrijven nog verder beperken, en verhoogt ook de efficiëntie bij het verwerken door de Landbouwadministratie. Door ook meteen gegevens m.b.t. de bemesting te bezorgen op maat van het bedrijf, wordt nog een meerwaarde voor de land- en tuinbouwers gerealiseerd.”