De nieuwe ministers en staatssecretarissen van de federale regering legden hun eed af bij de Koning. We starten met een nieuwe ploeg die klaar is om te bouwen aan morgen. Politieke talenten die niet zullen teleurstellen. We stellen ze graag aan u voor.
Vincent Van Peteghem - Minister van Financiën
Burgemeester van De Pinte, 39 jaar jong en 2 meter puur engagement , dat is Vincent Van Peteghem. Van Peteghem studeerde Toegepaste Economische Wetenschappen en draait nu al een tijd mee bij CD&V. Hij was actief bij JONGCD&V, zetelde een tijd in de Kamer en werd met de laatste verkiezingen verkozen tot Vlaams parlementslid. Hij maakt nu de stap naar de federale regering om de belangrijke taak op zich te nemen om financiën in goede banen te leiden. Van Peteghem staat bekend als zeer gedreven, iemand die zich vastbijt in dossiers en op zoek gaat naar oplossingen.
Annelies Verlinden - Minister van Binnelandse zaken
42 jaar, uit Schoten (Antwerpen) en het "witte konijn" van de nieuwe federale regering: Annelies Verlinden. Verlinden stond jaren aan het hoofd van een prestigieus advocatenkantoor. Ze was eerder al actief in de lokale politiek in Schoten en bij JONGCD&V. Ze is inhoudelijk sterk, intelligent en weet goed te communiceren. Ze krijgt met "Binnenlandse zaken" meteen een grote uitdaging, maar die wil ze met hard werken graag aangaan.
Sammy Mahdi - Staatssecretaris van Asiel en migratie
Sammy Mahdi is, zeker bij de jongeren, geen onbekende. Hij is 32 jaar jong en afkomstig uit Brussel en wonend in Vilvoorde. In 2017 werd hij nationaal voorzitter van JONGCD&V. Hij kwam in maart 2020 als opvolger van Koen Geens in het federaal parlement terecht. Mahdi is een harde werker en waat de zaken helder en duidelijk uit te leggen en heeft geen schrik om zijn punt te maken. Hij staat voor een streng maar humaan terugkeerbeleid en wil de focussen leggen op de verbetering van dit terugkeerbeleid.