Crowdfunding, ook iets voor uw verenigingen of burgerinitiatieven?
02-12-2015
Zo’n vijftig vertegenwoordigers van verenigingen en initiatieven kwamen op deze avond af. Frederik Lamote van Growfunding uit Brussel ging in op het begrip crowdfunding en gaf toelichting bij hun succesvol crowdfundingsplatform. Ronald Lenz van de 1% Club bracht hun internationale ervaring rond crowdfunding, onder meer in de stad Gent, en ging dieper in op de vraag: wat is de rol van de overheid in dit proces? Marc Faes tot slot lichtte de case toe van de financiering van het nieuwe stadion van KV Mechelen waar er beroep gedaan werd op een supportersinbreng. Nadien zetten de aanwezigen zich aan participatieve tafels waar we drie vragen behandelden: wat kan crowdfunding voor uw vereniging of burgerinitiatief betekenen? Wat zijn potentiële valkuilen? En wat is de rol van een lokaal bestuur in het faciliteren van toegang of begeleiding rond crowdfundingsinitiatieven?
“Alle ideeën, kennis en engagement om onze steden beter te maken zitten bij de stedelingen zelf. Maar hoe creëer je als stadsbestuur een hefboom om hen samen te brengen, aan te jagen en slim te faciliteren? Crowdfundingsplatformen hebben het potentieel om dat bruisende menselijk netwerk met elkaar in contact te brengen, stedelijke bondgenoten te vinden en mensen te begeleiden in het realiseren van hun stadsdromen.”
Presentaties van deze dag kunnen via deze link gedownload worden: http://we.tl/IiyvvxWeUT
De activiteit bleek een ideale manier om nieuwe gezichten van verenigingen of initiatieven te leren kennen en te tonen dat de CD&V mandatarissen mee zijn met de nieuwste ontwikkelingen. Wenst u als mandataris, als fractie of als afdeling iets vergelijkbaars te organiseren voor de verenigingen of burgerinitiatieven in uw gemeente of stad? Neem dan contact op met ons en we helpen u verder met het nodige materiaal en interessante sprekers.