CD&V steunt eis tandartsen
13-10-2011
CD&V pleit voor betere werkomstandigheden voor tandartsen, voornamelijk om de combinatie van werk en privé - door de vervrouwelijking van het beroep - beter mogelijk te maken. Daarmee ondersteunt CD&V de vraag van het Verbond der Vlaamse Tandartsen (VVT) het beroep van tandarts aantrekkelijker te maken om de werkdruk aan te kunnen. De betere werkomstandigheden en verloning in buurland Nederland doen immers heel wat tandartsen de grens oversteken.
CD&V volksvertegenwoordiger Liesbeth Van der Auwera: “We moeten de uitstroom beperken. Na 2014 mogen we immers een tekort aan afgestudeerde tandartsen verwachten. We moeten vooruitkijken en hierop anticiperen. Ondersteuning van groepspraktijken, bijvoorbeeld naar analogie met huisartsenpraktijken, kan een mogelijke oplossing voor het probleem bieden. Denk daarbij aan financiële ondersteuning bij de opstart van een groepspraktijk en het aanwerven van secretariaatsondersteuning.”
De VVT pleit ervoor om een deel van de routinetaken aan hulppersoneel zoals tandartsassistenten en mondzorgassistenten te geven.
Liesbeth Van der Auwera: “Uit een antwoord van de minister Onkelinx op mijn vraag blijkt dat een beter uitgebalanceerde omkadering van de tandartsen rond de patiënt inderdaad het beroep van tandarts aantrekkelijker kan maken.”
In haar antwoord stelt de minister verder dat “de Planningscommissie aanbeveelt om het beroep van tandartsassistenten en van preventie-assistenten in België te voorzien, om zo te kunnen bijdragen tot een efficiënt primair en secundair preventiebeleid rond mond- en tandzorg.” De minister laat momenteel dat voorstel van de Planningscommissie verder onderzoeken door de Nationale Raad van Paramedische Beroepen.