Deze week werd in de Kamer het bronzen borstbeeld van Yves Leterme onthuld. De traditie dat iedereen die ooit premier is geweest in het parlement vereeuwigd wordt in een borstbeeld wordt hiermee voortgezet. De buste van Leterme heeft dan ook een plek gekregen naast dat van Herman Van Rompuy.
Kamervoorzitter Siegfried Bracke sprak tijdens zijn speech lovende woorden over de ex-premier. Het werk dat Leterme tijdens de bankencrisis heeft gedaan blijft dan ook iedereen bij. "U hebt toen een catastrofe vermeden" zegt Bracke.
Het beeld zelf werd gemaakt door de Leuvense kunstenaar Willy Peeters. Op basis van een compilatie foto’s legde hij de eerste hand aan zijn werk. Daarna volgden nog enkele poseersessies met de ex-premier. In het beeld trachtte de kunstenaar enkele elementen van de persoonlijkheid van Leterme te vatten. “Het is een krachtige, breedgeschouderde figuur die veel kan torsen en veel werk kan verzetten.”
Ook CD&V voorzitter Wouter Beke sprak niets dan lof uit over zijn collega. "Yves Leterme sloeg de weg in van respect, een rechtvaardigheidsagenda en goed bestuur. Sindsdien zijn we van die weg, de weg vooruit, niet afgeweken. Hij bracht meer geborgenheid onder de mensen."