Aanbevelingen tot versnelling van procedures bij belangrijke investeringsprojecten uitvoeren
In 2010 leverde de ad hoc commissie Versnelling van Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten onder leiding van Johan Sauwens een huzarenstukje. In drie maanden tijd werd de problematiek van de lang durende procedures bestudeerd en geëvalueerd. Tot besluit werd met een kamerbrede consensus een waslijst van aanbevelingen geformuleerd. Eind februari 2010 werden de conclusies van deze commissie aan de pers voorgesteld, samen met de conclusies van een door de regering aangestelde expertencommissie onder leiding van Antwerps gouverneur Cathy Berx.
Daarop ging de Vlaamse Regering met beide rapporten aan de slag. Een aantal aanbevelingen werd intussen omgezet via de zogenaamde Quick Wins.
Met de motie roept het parlement de Vlaamse regering op tot een snelle uitvoering van de aanbevelingen. Zo moet onder meer de coördinatie nog duidelijker bij de minister-president liggen. De decreetteksten zouden voor de zomer klaar moeten zijn zodat de hervormingen allemaal vóór de verkiezingen in 2014 afgerond zijn. Het is ook de bedoeling om driemaandelijks te rapporteren over de voortgang met een gedetailleerd tijdspad per aanbeveling.
Johan Sauwens: "Ik zal de commissie versnellingen in februari opnieuw samenroepen om de omzetting van de aanbevelingen in een meer klantvriendelijke Vlaamse regelgeving te bespoedigen."
Dirk de Kort: “We mogen het elan en de consensus niet verloren laten gaan. We zijn ervan overtuigd dat de realisatie van deze hervormingen vóór 2014 een belangrijke mijlpaal zijn. Wat we zelf doen, moeten we beter doen. Met de omzetting van onze aanbevelingen in de praktijk, kunnen we deze woorden alle eer aandoen.”