Om kwetsbare mensen te steunen en vanwege de grote aardappelvoorraad, heeft Vlaams minister van Lanbouw Hilde Crevits met de Belgische aardappelsector afgesproken om de voedselbanken wekelijks te voorzien van 25 ton verse lokale aardappelen.
Op voorstel van Vlaams minister van Landbouw Hilde Crevits zal Belgapom, de beroepsvereniging voor de Belgische aardappelhandel- en verwerking, wekelijks 25 ton aardappelen verdelen via de voedselbanken. Door de maatregelen naar aanleiding van de coronacrisis kampt de aardappelsector met heel wat overschotten en op deze manier krijgt een deel van de aardappelstock een nuttige bestemming. Vandaag vertrekt vanuit het centrale depot van de voedselbanken in Grimbergen de eerste 25 ton aardappelen naar de lokale verdeelpunten.
De Belgische aardappelsector exporteert naar meer dan 160 landen over de hele wereld. Doordat de horeca in binnen- en buitenland minder aardappelproducten afneemt, blijft de aardappelsector met heel wat niet-verwerkbare aardappelen zitten. Om daar deels aan tegemoet te komen, zal de sector tot eind mei 25 ton aardappelen per week wassen, verpakken en ter beschikking stellen van de voedselbanken.
Vlaams minister van Landbouw Hilde Crevits: “Onze aardappeltelers blijven door de genomen maatregelen met een grote stock zitten. Om te vermijden dat al dat uitstekend voedsel, waar ze zo hard voor gewerkt hebben, verloren gaat, hebben we een overeenkomst gesloten met Belgapom om 25 ton aardappelen per week te schenken aan de voedselbanken. Op die manier zullen gezinnen in armoede wekelijks voorzien worden van verse, lokale aardappelen. Een positieve actie in moeilijke tijden.”
Romain Cools, algemeen secretaris Belgapom: “Door de coronacrisis is er momenteel een overaanbod van aardappelen. De sector doet zijn best om zoveel mogelijk aardappelen een bestemming als voedsel te laten vinden. Onze ganse aardappelketen is blij dat dankzij deze actie toch ook een deel van de aardappelgewassen naar de 460 verdeelpunten van Belgische voedselbanken kan beleverd worden gedurende de komende weken. Op die manier dragen we ook een steentje bij om de zwaksten in onze maatschappij lekkere en gezonde aardappelen te bezorgen.”
Vanaf vandaag gaan we samen met Belgapom wekelijks 25 ton aardappelen schenken aan de voedselbanken. Zo wordt deel van de stock toch gebruikt en gaan uitstekende aardappelen niet verloren. Een positieve actie in moeilijke tijden! https://t.co/7vii5q9RkY pic.twitter.com/gWliRLfA3A
— Hilde Crevits (@crevits) April 23, 2020