Direct naar de inhoud

Bijverdienen bovenop pensioen

donderdag 29 april 2010

Begin maart vroeg senator Pol Van Den Driessche aan de minister van Pensioenen naar zijn visie op de beperkte mogelijkheden die vandaag bestaan om een pensioen te cumuleren met beroepsinkomsten. De senator wordt regelmatig geconfronteerd met vragen van burgers om dit systeem uit te breiden en meer arbeid voor pensioengerechtigden mogelijk te maken, vooral van mensen die een overlevingspensioen krijgen.

Zowel voor het rustpensioen als het overlevingspensioen gelden maximumbedragen voor het bijverdienen naast het pensioen. Het bestraffingsmechanisme wanneer men meer verdient dan deze grensbedragen, hangt af van de ernst van de overschrijding. Indien men er meer dan 15% boven zit, wordt het pensioen voor dat jaar volledig geschorst. Wanneer om het een kleinere overtreding gaat, wordt het pensioen verminderd met hetzelfde percentage als dat van de overschrijding.

In zijn recente antwoord (zie bijlage) aan Pol Van Den Driessche stelde de minister dat er vandaag reeds hogere grensbedragen bestaan voor mensen jonger dan 65 jaar die uitsluitend een overlevingspensioen krijgen. Ook bestaan er voor deze categorie van personen al soepeler regels voor het combineren van een uitkering met het pensioen. De minister benadrukte dat de huidige budgettaire context alleszins geen volledige vrijmaking van het bijverdienen bovenop een pensioen mogelijk maakt.

Pol Van Den Driessche hoopt dat een volgende regering snel werk zal maken van een omvattende pensioenhervorming waarvan het bijverdienen bovenop een pensioen een belangrijk deel uitmaakt.

BijlageGrootte
Bijverdienen_pensioenen_dd_28.04.2010.pdf285.04 KB

Labels: Pol Van Den Driessche Senioren Werk Federaal

Reacties (3)

Scharnhorst Zondag 2 mei 2010, 20:13 Meld misbruik

Met mijn verontschuldigingen voor de skrijfauten...

Scharnhorst Zondag 2 mei 2010, 20:10 Meld misbruik

Beste

Zou men niet beter voorzien in een voldoende hoog pensieon ipv via alle mogelijke wettelijke immorele trucjes het geld uit iemands zakken jagen? Als men al heel zijn leven gewerkt heeft en men moet om rond te komen nog gaan werken, zegt dit veel over het respect dat de staat heeft voor de gepensioneerde. Dat er geen geld is , is dikke kwatch. Er is altijd geld; stop met de instroom van asielzoekers en pseudo-asielzoekers in het kader van de familie hereniging. Ik heb niets tegen familiehereniging als ze in de juiste richting gebeurt... Ook moet gekeken worden waar echt kan bespâard worden en dat geld dan geven aan de bevolking - die meegevochten heeft om ons sociaal vangnet uit te bouwen - op te vangen!! De vele gepensioneerden die het met 1000€ in een maand moeten stellen zullen een groot gedeelte van de Heizelpaleizen vullen.

Een betje kritische geest en een luisterend oor bij de bevolking zal je al een heel eind op de goede weg zetten...

Ik ben geen racist maar een realist,! Als alleenstaande vader van twee kinderen weet ik heel goed hoe lang een maand duurt (een tot twee weken te lang...) en als ik dan asielzoekers in mijn straat zie die een tv,fietsen en woonst KRIJGEN rijzen de haren me ten berge. ook ik betaal die!!

on7gz@vra.be Donderdag 29 April 2010, 12:22 Meld misbruik

Beste Pol,

"De minister benadrukt dat de huidige budgettaire context alleszins geen vlledige vrijmaking van het bijverdienen bovenop een pensioen mogelijk maakt". Aldus de minister.

Op mijn 67e ligt het misschien wel aan mij, maar ik heb in school toch wel een beetje leren tellen (al is dat al een hele tijd geleden!).

kan iemand mij uitleggen waarom de budgettaire weerslag NEGATIEF zou moeten zijn? Iemand die bovenop zijn wettelijk pensioen nog bijverdient zorgt toch voor MEER INKOMSTEN voor de staat: belastingen, sociale zekerheid... En... het pensieon blijft toch wat het is?

Dus... ook vandaag is 1+1 nog altijd 2, vermoed ik!

Gust

Reageer

De inhoud van dit veld is privé en zal niet publiekelijk getoond worden.

© CD&V  —  Wetstraat 89, 1040 Brussel  —  tel: 02 238 38 11  —  info@cdenv.be